Jeszcze Polska nie zginęła! Górnicy na Wawelu! Relacja!

IMG_1607.JPG

W dniu dzisiejszym tj. 16 marca 2017 roku, na Wawelu odbyła się msza św. w intencji ratowania kopalni „Krupiński” i polskiego górnictwa.  Msza została zamówiona przez wiceprzewodniczącego Obywatelskiego Komitetu Obrony Polskich Zasobów Naturalnych pana Marka Adamczyka. We mszy uczestniczyli górnicy przybyli ze śląska, Małopolanie którym leży na sercu dobro wspólne jakim są kopalnie i węgiel, aktywiści  Krajowej Rady Organizacji Pozarządowych,  Fides Polska i inne. Po mszy św. została zaniesiona petycja do kurii do Arcybiskupa Jędraszewskiego. Wierzymy ze Arcybiskup Jędraszewski wesprze sprawę górników i polskiego węgla.

IMG_1620.JPG

Treść petycji:

„Kraków dnia 2017 03 16

abp Marek Jędraszewski

Metropolita krakowski

Czcigodny księże Arcybiskupie.

My górnicy kopalń węgla kamiennego i inni mieszakńcy ziemi śląskiej i małopolskiej, zgromadzeni w Katedrze Wawelskiej, na mszy św. w intencji „ocalenia przed likwidacją kopalni węgla kamiennego „Krupiński”, zwracamy się do Ciebie z prośbą abyś wzorem innego wielkiego Wielkopolanina, czcigodnego biskupa Stanisława Adamskiego, komisarza powstania wielkopolskiego, a także biskupa katowickiego, objął nas swoją opieką, i poprowadził do zwycięstwa na chwałę Bożą, dla dobra kościoła, dla dobra Polski.”

IMG_1603

Za tydzień tj. 23 marca również odbędzie się msza św. w intencji kopalni i górników. O gdzienie 16:30 w kaplicy św. Jana Pawła II na Wawelu. Tych którzy nie mogli przyjść dzisiaj zpraszamy za tydzień.

IMG_1608.JPG

IMG_1601

IMG_1622

IMG_1609

IMG_1625

Reklamy